Poduszka ortopedyczna – idealna dla każdego

Po poduszkę ortopedyczną mogą sięgać wszyscy. Zarówno ci, którzy już narzekają na dolegliwości ze strony kręgosłupa, jak i ci, którzy myślą o profilaktyce. Tego typu poduszka jest niezwykle wygodna. Pozwala się wyspać i zrelaksować. Dzięki niej uda się spędzić spokojnie noc i wstać do pracy w pełni sił.

Ciągłe siedzenie przed komputerem, wpatrywanie się w telefon, konieczność schylania się, mało aktywności fizycznej – wszystkie te czynniki sprzyjają powstawaniu schorzeń związanych z kręgosłupem. Wielu z nas narzeka na bóle w okolicy kręgów szyjnych i barków. Tego typu dolegliwości można łagodzić za pomocą specjalnych poduszek ortopedycznych. Regularne używanie sprzyja relaksacji i skutecznej terapii.

Poduszka ortopedyczna wyróżnia się specyficznym kształtem i materiałem. Przypomina płaski prostopadłościan z wyżłobieniem, stanowiącym miejsce na głowę. Poduszka wykonana jest z miękkiego, ale jednocześnie trwałego (nieodkształcającego się) materiału. Dzięki temu jest bardzo wygodna.

Dobór odpowiedniej poduszki ortopedycznej zależy w głównej mierze od wzrostu i wagi ciała. Ponadto ważna jest ulubiona pozycja spania. Osoby, które zwykle śpią na boku, najbardziej docenią klasyczne poduszki ortopedyczne. Ci, którzy wolą spać na brzuchu, będą zadowoleni z modeli w kształcie rozgwiazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *